Ta strona korzysta z plików cookiesKorzystając z naszej strony internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu zapewnienia Ci wygody podczas jej przeglądania.
Rozumiem. Nie pokazuj w przyszłości.

Tizen w NX300M to "prototyp", wstęp do tego na co powinniśmy czekać

Autor: Danielos Data: 2013-12-05, 13:55


Avatar użytkownika
Administrator
6004544
📅2011-12-28, 13:06
🕔79d 5h 39m
Sosnowiec
Model: Lumia 1520, Wave 3
Firmware: WP8.1U1, BW6.5
Operator: T-Mobile
Złoty Puchar za osiągnięcia użytkownika
Liczymy: Nagroda za napisanie w swoim poście pełnego tysiąca. (3)
Theme Designer: Twórca motywów dla systemu bada.
Bada Moder: Specjalista od modyfikacji systemu bada.
Newsman: Laur dla osób, które dbają, aby na forum były nowe tematy do dyskusji.
Support: Srebrna gwiazda dla osób zaangażowanych w tworzenie forum.
Uploader: Umieszcza nowe pliki w dziale Download.
Tizen Expert: Ekspert w dziedzinie znajomości systemu Tizen.
Napisane: 2013-12-05, 14:00 1
Podczas listopadowej konferencji dla developerów Tizen w Korei, Samsung przedstawił pierwszy aparat który oficjalnie pracuje pod kontrolą systemu Tizen Camera Platform - Samsung NX300M (prawdopodobnie NX300 też pracuje pod kontrolą Tizena). Jednak korporacja otwarcie mówi aby zbytnio nie skupiać się na tym produkcie. Obecna wersja Tizen Camera Platform nie jest w stanie pokazać obecnych możliwości i cech systemu Tizen OS.

Obrazek


Samsung uzasadnił swoją wypowiedź tym, że Tizen Camera Platform obecny w NX300M opiera się na Tizen OS 1.0, natomiast w tym momencie w kanale "stabilnych" jest już wersja 2.2.1 i trwają prace nad trzecią odsłoną tego systemu. System w tym aparacie nie obsługuje wielu narzędzi, nie można instalować nowych aplikacji a ustawienia systemowe są mocno ograniczone. Oprócz podstawowych funkcji aparatu, system pozwala fotografowi na wysłanie zdjęć e-mailem lub udostępnienie ich na serwisach społecznościowych typu Facebook czy Flickr za pomocą Wi-Fi. Dodatkowo interfejs użytkownika w zasadzie niczym nie różni się od poprzednich modeli z serii NX, dlatego Samsung nazwał Tizen OS w NX300M "prototypem" by zobrazować jak wczesna jest to wersja systemu.

Nie znaczy to jednak, że aparat nie jest godny uwagi. Samsung NX300 (NX300M ma zbliżoną specyfikację) został uznany za najlepszy i najlepiej sprzedający się bezlusterkowiec na rynku, ze względu na jakość wykonywanych zdjęć.

Przypomnijmy, że aparat posiada optykę 20,3 MPx z APS-CMOS i mikroprocesorową technologią DRIMe4 DSP pozwalający nagrywać filmy w jakości HD w formacie 3D. Dodatkowo wyposażony jest w "hybrid auto focus" dzięki czemu czas otwarcia migawki to 1/6000 klasy DSLR. Urządzenie posiada też 3,3" dotykowy ekran AMOLED, łączność Wi-Fi i NFC.

Na pytanie, dlaczego warto korzystać z aparatu NX300M Samsung odpowiada na łamach The Wall Street Journal:

Tizen nadal będzie rozwijany dla istniejącej platformy oraz będzie to okazja do wdrożenia nowych funkcjonalności w przyszłościWygląda więc na to, że Tizen Camera Platform obecny w NX300M jest początkiem powstania innych urządzeń z platformą Tizen. Ale ten produkt nie jest jeszcze tym na co powinniśmy czekać.

Źródło: blog The Wall Street Journal Asia, blog Tizen Indonesia
Podpis
Wszystko na temat systemu Tizen OS znajdziesz na ogólnopolskim forum tizenos.com.pl!Staż: 0%
1
📅2016-03-04, 22:43
🕔7m
Napisane: 2016-05-09, 12:31 2
najpierw piniądza trzeba uzbierać na coś tej klasy heh ;)
___________
prywatne anonse typy sportowe biała cegła

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość